MAKÜ’de ‘Girişimci Kafası’ Konferansı Düzenlendi

MAKÜ Genç Liderler Topluluğu tarafından düzenlenen ve genç bir girişimci olan Kaan GÜLTEN’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Girişimci Kafası’ adlı konferans, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan konferansın açılış konuşmasını Genç Liderler Topluluğu Başkanı Halil ÖZDAMAR yaptı. ÖZDAMAR konferansın amacının öğrenciler olarak mezun olduktan sonra çalışılabilecek iş sahaları ile ilgili bilgileri almak ve karşılaşılabilecek sorunları şimdiden öngörebilmek adına gerçekleştirildiğini belirtti.

Daha sonra konuşan Kaan GÜLTEN, öğrencilere kendi hayatından örnekler vererek kurduğu iş ile ilgili bilgileri anlatırken karşılaştığı sorunları ve çözüm yollarını da aktardı.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan GÜLTEN, “Kurduğunuz işte çıtayı başkalarının belirlemesine izin vermeyin. Çıtayı siz belirleyin. Öyle bir iş kurun ki alanı ne olursa olsun en iyisi olmaya çalışın. Rakipleriniz olacak. Onlarla mücadele etmek için kendinizi sizi geliştirecek yönde strese sokun. Gereksiz korkulardan, endişelerden uzak durun. Kendinize işinize odaklanacağınız rahat çalışma alanları oluşturun. İşinizi belirlerken temel hedefinizi unutmayın. Her işi yaparım mantığının tecrübelerime dayanarak hata olduğunu söyleyebilirim. Siz yaptığınız işte en iyi olmaya çalışın.” ifadelerini kullandı.

Konferans, Kaan GÜLTEN’in öğrencilerden gelen soruları yanıtlaması ile son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir